Nasza Świątynia

Katechizm Kościoła Katolickiego
Nr 253

"Nie wyznajemy trzech bogów, ale jednego Boga w trzech Osobach: "Trójcę współistotną". Osoby Boskie nie dzielą między siebie jedynej Boskości, ale każda z nich jest całym Bogiem: "Ojciec jest tym samym, co Syn, Syn tym samym, co Ojciec, Duch Święty tym samym, co Ojciec i Syn, to znaczy jednym Bogiem co do natury...".

MODLITWA ŚWIĘTEGO AUGUSTYNA

Panie wszechmogący, troisty w Osobach, jedyny Boże, któryś był, jest i będziesz na wieki. Tobie polecam dziś i po wszystkie czasy duszę, ciało, zmysły, wszelkie myśli, słowa i czyny moje, wiarę i wytrwałość w dobrym, abyś je strzegł każdej godziny i każdego momentu mego życia. Wysłuchaj mnie, o, Trójco Przenajświętsza, i chroń mnie od wszelkiego zła, szczególnie od każdej niewierności wobec Ciebie, od wszystkich widzialnych i niewidzialnych nieprzyjaciół. Błagani o to przez przyczynę Najświętszej Dziewicy Maryi, przez modlitwy świętych Patronów, wstawiennictwo świętych Apostołów, stałość Męczenników, czystość Dziewic i zasługi wybranych. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Modlitwa Błogosławionej Teresy od Trójcy

O Boże mój, Trójco Przenajświętsza, którą uwielbiam, dopomóż mi zapomnieć zupełnie o sobie samej, abym mogła zamieszkać w Tobie nieporuszona i spokojna, jakby moja dusza była już w wieczności. Oby nic nie zmąciło mego pokoju i nie wyprowadziło mnie z Ciebie, o mój Niezmienny, ale niech każda minuta zanurza mnie coraz bardziej w głębokości Twojej Tajemnicy. Napełnij pokojem moją duszę. Uczyń z niej swoje niebo, swoje umiłowane mieszkanie i miejsce swego spoczynku. Obym tam nigdy nie zostawiła Ciebie samego, lecz abym tam była cała, cała żyjąca wiarą, cała adorująca, cała poddana Twemu stwórczemu działaniu. Amen.

Liturgia Godzin
(Tom III, str. 479-493)