Kronika > 2012 r.

Listopad 2012 r.

25.11.2012 r.  na Mszy św. o godz. 18:00 odbyła się Celebracja Słowa: „Wierzę w Boga, który mówi”.

Forografie: Anna Kuśpit

25.11.2012 r. na Mszy św. o godz. 12.00 miał miejsce obrzęd przyjęcia 8 kandydatów do grona ministrantów i obrzęd ustanowienia 2 lektorów. Po Mszy św. uczniowie Gimnazjum nr 14 w Lublinie, im. 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK, pod kierunkiem pani mgr Ireny Jóźwiak i pani mgr Iwony Piotrowicz, przedstawili montaż słowno - muzyczny wzbogacony prezentacją multimedialną, który przybliżył polską drogę do wolności.

25.11.2012 r. podczas Mszy św. o godz. 10.30 miał miejsce obrzęd błogosławieństwa opłatków wigilijnych. Po Mszy św. parafianie mogli spotkać się ze znanym poetą katolickim panem Kazimierzem Węgrzynem, który recytował swoje wiersze.

Z okazji dnia wspomnienia bł. Karoliny Kózkówny, 18.11.2012 r. we Mszy św. o godz. 18.00 uczestniczył zespół młodzieżowy, a po Mszy św. młodzież z VII LO im. M. Konopnickiej w Lublinie przy ul. Farbiarskiej 8, pod kierunkiem pani mgr Doroty Iwanickiej- Przybysz i pani mgr Katarzyny Kasprzyckiej przedstawiła sztukę pt.: „Przed sobą”.

18.11.2012 r. po Mszy św. o godz. 12.00 uczniowie z kl. III a i III c  Szkoły  Podstawowej nr 52 pod kierunkiem pani mgr Beaty Zielińskiej i pani mgr Joanny Piech przedstawili program słowno-muzyczny z okazji 94 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W akademii wystąpił chór szkolny pod dyrekcją pani mgr Anny Wąsak.

W niedzielę 11 listopada 2012 r. na Mszy św. o godz. 18.00 modliliśmy się za naszą Ojczyznę, a po Mszy św. wystąpił Andrzej Golejewski - aktor teatru im. J. Osterwy w Lublinie, który recytował kazania sejmowe ks. Piotra Skargi. Oprawę muzyczną zapewnił nasz chór parafialny pod kierunkiem Pani Dyrygent Jadwigi Księżyckiej.

11 listopada po Mszy św. o godz. 12.00 odbyło się rozdanie dyplomów i upominków dzieciom, które uczestniczyły w Nabożeństwach Różańcowych.