Kronika > 2010 r.

Wielka Sobota

CZCIGODNY KSIĄDZ KANONIK
JAN BEDNARA

Organizator naszej Parafii i Budowniczy Kościoła, dnia 9 kwietnia 2010 r. obchodził 49 rocznicę Święceń Kapłańskich.
      Z tej okazji 9 kwietnia 2010 r. o godz. 18.00 w naszym kościele została odprawiona Msza święta w intencji Dostojnego Jubilata.
      Ponieważ 9 kwietnia 2010 r. w Domu Spotkania w Dąbrowicy został zaplanowany dzień skupienia dla księży wyświęconych 49 lat temu, dlatego Dostojny Jubilat nie mógł być obecny na jubileuszowej Eucharystii w naszej parafii.

R O K  K A T Y Ń S K I

"KATYŃ... ocalić od zapomnienia"
Wtorek - 13.04.2010 r.

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 52
              Parafia pw. Trójcy Przenajświętszej
              Instytut Agrofizyki PAN w Lublinie

zorganizowały uroczystość związaną z posadzeniem Dębów Pamięci dla uhonorowania:
                        por. Zygmunta Rozwadowskiego

mjr Michała Hakiela
                        mjr Karola Czachora

Uroczystość odbyła się 13 kwietnia 2010 r. w naszym Kościele Parafialnym i na terenie Szkoły Podstawowej nr 52 w Lublinie przy ul. Władysława Jagiełły 11.

Msza Święta sprawowana pod przewodnictwem
Księdza Biskupa dr Artura Mizińskiego

Poświęcenie i posadzenie Dębów Pamięci
oraz poświęcenie tablicy pamiątkowej
na terenie Szkoły Podstawowej nr 52 w Lublinie

Część artystyczna:
"Katyń... ocalić od zapomnienia", 70 rocznica Zbrodni Katyńskiej

Spotkanie uczestników uroczystości

Niedziela - 25.04.2010 r.

Po Mszy świętej z godz. 18.00, Uczniowie Gimnazjum nr 14 im. 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej, przedstawili montaż słowno-muzyczny z okazji 70 Rocznicy Zbrodni Katyńskiej.
    Gimnazjaliści zostali przygotowani do występu przez p. Irenę Jóźwiak i p. Wiolettę Surmę.