Wspólnoty Parafialne > Domowy Kościół

DOMOWY KOŚCIÓŁ

Niedziela Msza św. o godz. 10:30

zaproszenie

„Miłość bowiem w swej najgłębszej istocie polega na tym, że osoba – która  w sposób wolny posiada siebie i dysponuje sobą – wolnym aktem czyni dar z siebie, czyli oddaje siebie drugiej osobie. W ten sposób Bóg, który jest miłością, pragnie się oddać i uczynić dar z siebie.”

Ks. Franciszek Blachnicki
(założyciel Ruchu Światło – Życie)

Domowy Kościół - rodzinna gałąź Ruchu Światło-Życie zwraca szczególną uwagę na duchowość małżeńską, czyli dążenia ku Bogu w jedności ze współmałżonkiem.

Domowy Kościół pomaga małżonkom przyjąć doskonały dar, czyli Bożą miłość i uczy darem tym dzielić się ze współmałżonkiem,
dziećmi
i innymi ludźmi. Pomaga czerpać z łaski i mocy sakramentu małżeństwa, uczy jak żyć tym sakramentem i celebrować go przez całe życie.

W naszej parafii działa krąg Domowego Kościoła, który tworzy pięć małżeństw w różnym wieku i z różnym stażem małżeńskim. Spotkania formacyjne kręgu odbywają się raz w miesiącu w mieszkaniach poszczególnych małżeństw w obecności kapłana.

Serdecznie zapraszamy małżeństwa sakramentalne, które pragną budować prawdziwą jedność małżeńską i rodzinną, do włączenia się we wspólnotę Domowego Kościoła.

Barbara i Janusz Mazurowie

Kontakt: tel. 501 740 699