Kronika > 2009 r.

Z ŻYCIA PARAFII

Paźdiernik 2009 r.

Nabożeństwa  Różańcowe

Jak wielkie znaczenie ma modlitwa różańcowa, podkreślał Ojciec Święty Jan Paweł II w Roku Różańca Świętego. Wypełniajmy testament Papieża-Polaka i chętnie bierzmy do ręki różaniec. Zwłaszcza że o to samo ciągle w wielu objawieniach prosi sama Maryja. Zachęcamy do udziału w codziennej Mszy Świętej połączonej z nabożeństwem różańcowym. A tych, którym trudniej jest dotrzeć do naszej świątyni, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach.
    Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi może nas Kościół obdarzyć. W niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.
                                                                              Dni powszednie października                       godz. 18.00 - Msza święta i różaniec

Niedziele października                                 godz. 17.30 - różaniec i Msza święta

Dnia 05 października 2009 r. o godz. 18.00 - została odprawiona Msza święta a bezpośrednio po jej zakończeniu odbyła się procesja różańcowa wokół kościoła w intencji obrońców naszej Ojczyzny, zwłaszcza za żołnierzy SGO Polesie, uczestników bitwy pod Kockiem (02-05.10.1939 r.).

D Z I E Ń  P A P I E S K I

W niedzielę 18.10.2009 r. po Mszy z godz. 12.00 uczniowie z kl. V bpod kierunkiem
p. mgr Mirosławy Bąk i p. mgr Ewy Kiełb przedstawiły program słowno-muzyczny
o Janie Pawle II

godz. 18.00 - we Mszy św. uczestniczył chór "Cantemus" z kościoła powizytkowskiego.
Po Mszy wykonał koncert pieśni religijnych

W niedzielę 25.10.2009 r. o godz. 12.00 - we Mszy św. uczestniczył chór "Tibi Papa" z Gimnazjum nr 15 w Lublinie. Po Mszy przedstawił program artystyczny, przygotowany pod kierownictwem p. mgr W.  Mazurek, p. mgr E. Dobosz-Nalepa i p. mgr M. Dudek,  poświęcony nauczaniu Papieża Jana Pawła II.