Kronika > 2010 r.

Z ŻYCIA PARAFII
Październik 2010 r.

Jak wielkie znaczenie ma modlitwa różańcowa, podkreślał Ojciec Święty Jan Paweł II w Roku Różańca Świętego. Wypełniajmy testament Papieża-Polaka i chętnie bierzmy do ręki różaniec. Zwłaszcza że o to samo ciągle w wielu objawieniach prosi sama Maryja. Zachęcamy do udziału w codziennej Mszy Świętej połączonej z nabożeństwem różańcowym. A tych, którym trudniej jest dotrzeć do naszej świątyni, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach.
    Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi może nas Kościół obdarzyć. W niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.

Dni powszednie października     godz. 18.00 - Msza święta i różaniec
Niedziele października
            godz. 17.30 - różaniec i Msza święta

05 października 2010 r. o godz. 18.00.została odprawiona Msza święta w intencji obrońców naszej Ojczyzny, zwłaszcza za żołnierzy

SGO Polesie, uczestników bitwy pod Kockiem (02-05.10.1939 r.). Bezpośrednio po zakończeniu Mszy odbyła się procesja różańcowa wokół kościoła.

08 października odbyła się uroczystość nadania Szkole Podstawowej nr 52 w Lublinie imienia Marii Konopnickiej odbyła się w piątek 08.10.2010 r.
- Msza św. pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Józefa
                                       Życińskiego i poświęcenie sztandaru.
                                     - po Mszy św. nastąpiło  przejście do Szkoły na dalszą część uroczystości.

Zaproszenie   Folderek

Fotografie: Sławomir Błaszczak

W niedzielę 17.10.2010 r. Kombatancki Zespół Wokalny "Gloria Victis" uczestniczył we Mszy św. o godz. 18.00 a po jej zakończeniu wykonał koncert pieśni religijnych i patriotycznych.

W niedzielę 24.10.2010 r. o godz. 12.00 - we Mszy św. uczestniczył chór "Tibi Papa" z Gimnazjum nr 15 w Lublinie. Po Mszy przedstawił montaż słowno-muzyczny, związany z osobą i nauczaniem Jana Pawła II, z okazji X Dnia Papieskiego i 32 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, p.t. "Na drogach życia i świętości". Montaż został przygotowany pod kierownictwem p. mgr Wilhelmy Mazurek, p. mgr Ewy Dobosz-Nalepa i p. mgra Marka Dudka.