Kronika > 2016 r.

Sierpień 2016 r.

SMAL czyli Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej jak co roku zgromadziło w minionych dniach młodzież w Garbowie. Hasło tegorocznego SMAL-u to POZNAJ SIĘ!... z bliźnim, z Bogiem i wreszcie z samym sobą. Każdego dnia mogliśmy wypełniać to hasło. Na konferencjach O. Adam Zwierz pomagał nam zapoznać się z każdym jego aspektem. Podobnie było podczas spotkań w grupach. Czas przeznaczony na spotkanie i poznanie Boga był podczas codziennych Mszy Świętych, w sakramencie pokuty i pojednania oraz podczas Uwielbienia i Adoracji Najświętszego Sakramentu. Okazja na poznanie bliźniego nadarzała się podczas zabaw integracyjnych, gry terenowej czy też na polu namiotowym gdzie spędziliśmy dwie noce. Oczywiście nie zabrakło czasu na rozrywkę, którą zapewniły nam zespoły Maleo Reggae Rockers i Porozumienie. SMAL 2016 był czasem na modlitwę, zabawę i POZNANIE SIĘ!

Agara Gąsior

Fotografie: Joanna Szlachta