Kronika > 2014 r.

Marzec 2014 r.

Rekolekcje wielkopostne odbyły się w dniach od 30 marca do 1 kwietnia 2014 r. Rekolekcje prowadził ks. Tomasz Gap.

Fotografie: Anna Kuśpit, Joanna Rutkowska, Mirosława Bak

26 marca 2014 r. na terenie Szkoły Podstawowej nr 52 im. Marii Konopnickiej w Lublinie zostało powołane Szkolne Koło Caritas.

Fotografie: Joanna Rutkowska

23.03.2014 r. Zespół wokalno-muzyczny "GLORIA VICTIS" z parafii św. Maksymiliana Kolbe w Lublinie uczestniczył we Mszy św. a po Mszy św. dał koncert pieśni patriotycznych upamiętniający żołnierzy wyklętych.

Fotografie: Piotr Kuśpit

I Parafialne Mistrzostwa w Tenisie Stołowym o Puchar Ks. Proboszcza wyniki terminarz III Tura

Prezentacja III Tura rozgrywek

W dniach 5-19 października br. w Rzymie odbedzie się III Nadzwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów, które poświęcone będzie rodzinie w kontekście ewangelizacji. Ojciec Święty prosi o modlitwe w intencji Synodu.

"Komunia Miłości …”-  wspólnota Domowy Kościół  w niedzielę 16 marca po mszy św. o godz. 18.00, którą sprawował ks. Hubert Wisniewski, przeprowadziła kolejne czuwanie modlitewne w intencji rodzin zakończone błogosławienstwem Najświętszym Sakramentem.

Ksiądz Arcybiskup Stanisław Budzik w swoim słowie na temat Jubileuszu Seminarium Duchownego  pisał m.in.: „ W roku 2014 dziękować będziemy Bogu za 300 lat istnienia Seminarium Duchownego w Lublinie. Zostało ono powołane do życia 8 października 1714 roku przez biskupa Kazimierza Łubieńskiego z Krakowa. Od trzech wieków na historycznym Żmigrodzie w Lublinie kształcą się przyszli kapłani, głosiciele Ewangelii Chrystusa, o których mówił papież Benedykt XVI, że są „sługami Waszej radości”. Seminarium zawsze pozostaje centrum naszej wspólnej troski, jest dla nas „źrenicą oka” i „sercem” Archidiecezji(…)”.

Włączając się w obchody Jubileuszu Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie, dzieci klas III przygotowujące się do świętowania rocznicy I Komunii Świętej, pod opieką ks. Łukasza, wychowawców i rodziców, w czwartek 06 marca 2014 odbyły pielgrzymkę do Seminarium mieszczącym się przy ulicy Wyszyńskiego 6 w Lublinie. Dzieci miały okazję zwiedzić Kościół Seminaryjny, Aulę wielofunkcyjną ,,Muzeum Starodruków i Sztuki Sakralnej, Refektarz seminaryjny a także seminaryjny ogród. W czasie wizyty modliliśmy się o błogosławione owoce Jubileuszu MSD jak również o jak najlepsze przygotowanie do radosnego świętowania rocznicy I Komunii Świętej.

Fotografie: Ks. Łukasz Bulski

"Sport (...) może stać się czynnikiem współtworzącym cywilizację i służącym prawdziwej rozrywce, pobudzającym ludzi by ujawniali swoje najlepsze strony, a unikali wszystkiego co może im zagrażać (...)"   (bł. Jan Paweł II)

W duchu nauczania Jana Pawła II, w oczekiwaniu na Jego kanonizację, organizujemy:

I Parafialne Mistrzostwa w Tenisie Stołowym o Puchar Ks. Proboszcza

Lista uczestników