Wspólnoty Parafialne > Oaza Młodzieżowa

Początki w parafii

Oazę młodzieżową w parafii zapoczątkował ks. Paweł Grzebalski w 2015r.
Zaczęło się od dwóch osób na formacji w ciągu roku, aż po wyjazd 6 uczestników na 15-dniowe rekolekcje w wakacje 2015r.
Co roku witamy w naszym gronie nowe osoby. Obecnie grupa parafialna liczy 12 osób. Tak zwane „dinozaury oazowe”, które są od zapoczątkowania w parafii oazy pełnią rolę animatorów zarówno w parafii, jak i diecezji.
Od września 2017r. opiekę nad Oazą przejął ks. Jarosław Siejko.

Grupy formacyjne:

Oaza Dzieci Bożych I, II, III  stopnia
Oaza Nowej Drogi I, II, III
stopnia
Oaza Nowego Życia I, II, III  stopnia
W ciągu roku odbywa się formacja w mniejszych grupach parafialnych, do których należą uczestnicy ruchu wspólnoty, utrzymują ze sobą kontakt, spotykając się na Dniach Wspólnoty.
W wakacje odbywają się 15-dniowe rekolekcje oazowe.
Za całość na szczeblu krajowym odpowiada Moderator Generalny ks. Marek Sędek, na poziomie diecezjalnym- ks. Piotr Drozd.