Sakramenty święte

SAKRAMENT CHRZTU ŚWIĘTEGO

Sakrament Chrztu w naszej parafii

Chrztu udzielamy w II i IV niedzielę miesiąca podczas Mszy świętej o godz. 10.30 a także w Boże Narodzenie, św. Szczepana, Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny
o godz. 10.30 oraz  podczas Liturgii Wigilii Paschalnej o godz. 20.00.   Dla Rodziców planujących chrzest w Boże Narodzenie, Świętego Szczepana, Wielkanoc
i Poniedziałek Wielkanocny   data i godzina konferencji jest podawana w ogłoszeniach duszpasterskich.  W nadzwyczajnych sytuacjach dzień chrztu ustalamy indywidualnie.

**************************************************************************************************
Przygotowanie do chrztu

Konferencje chrzcielne odbywają się w soboty o godz. 17.00 w sali katechetycznej domu parafialnego przed niedzielą poprzedzającą sakrament chrztu. Rodzice chrzestni z poza naszej parafii przynoszą ze sobą na konferencję zaświadczenie, że mogą być rodzicami chrzestnymi. Zaświadczenie wydaje parafia z której chrzestni pochodzą. Akt chrztu spisujemy w kancelarii parafialnej w tygodniu poprzedzającym sakrament chrztu. W tym celu przynosimy ze sobą metrykę urodzenia dziecka i dane dotyczące rodziców chrzestnych (imię nazwisko, data urodzenia, adres).