Kronika > 2010 r.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
03.06.2010 r.

fotografie: Janusz Mazur

W niedzielę 13 czerwca 2010 roku Zespół wokalny „Sine Nomine” Młodzieżowego Domu Kultury „Pod Akacją” w Lublinie pod dyrekcją Izabeli Urban uczestniczył we Mszy Świętej o godzinie 12.00, po jej zakończeniu wykonał koncert „Alle psallite cum luya”

wykonane zostały pieśni religijne różnych epok

***

Nasz koncert zatytułowaliśmy „Alle psallite cum luya” – jest to też tytuł anonimowej XIII wiecznej pieśni, której treść mówi: Śpiewajmy na Jego chwałę, Śpiewajmy wszyscy na Jego chwałę. Całkowicie w Nim złóżmy swą ufność. Śpiewajmy na Jego chwałę. Chcemy chwalić Pana dźwiękami średniowiecznych pieśni i renesansowymi psalmami, w których wiele jest wiary i ufności w dobroć potężnego Boga.

Wiele pięknej muzyki poświęcono Matce Boskiej. My także pokłoniliśmy się Maryi, śpiewając pieśni ze zbiorów klasztoru Montserrat oraz ze zbiorów polskich. Sięgnęliśmy nie tylko do średniowiecza czy renesansu, ale również do czasów dużo późniejszych, w których kult maryjny nadal dostarczał inspiracji wielu kompozytorom.

Decyzją Księdza Arcybiskupa Józefa Życińskiego z dnia 23 czerwca br. ks. mgr Andrzej Jachimek, nasz Wikariusz, został przeniesiony na urząd Wikariusza do Parafii Siedliszcze. Jednocześnie Ksiądz Arcybiskup skierował do naszej Parafii na miejsce księdza Andrzeja, księdza lic. Jerzego Cieślickiego, sekretarza generalnego Polskiej Misji Katolickiej we Francji.
    Księdzu Andrzejowi dziękujemy za 6 lat owocnej posługi kapłańskiej w naszej Parafii i życzymy, aby wśród nowych Parafian mógł dalej tak pięknie i skutecznie pełnić posługę duszpasterską i katechetyczną.

Zakończenie Roku Szkolnego 2009/2010 i pożegnanie Księdza Andrzeja
25.06.2010 r.