Wspólnoty Parafialne > Zespół ŹRÓDŁO

Zespół Muzyczny ŹRÓDŁO

HISTORIA

Parafialna schola młodzieżowa istnieje od 2002 r., zaczął prowadzić ją ks. Marek Sawicki. Oczywiście skład zmieniał się wielokrotnie, ale wytrwali pozostali aż do dziś. Obecnie w scholi mamy 3 gitarzystów, jedną wiolonczelistkę i sześć scholanek. Czasem zdarzy się też mały kryzys, ale to nas jeszcze bardziej scala ze sobą.

JAK SIĘ ZAPISAĆ ?

Próby scholi odbywają się w salce przy kościele, stałą i ruchomą godziną jest 18:30 czasem tylko może zdarzyć się tak, że spotkania są przesunięte. Zawsze też jest ciepła herbata. A więc drogi kolego i koleżanko jeśli masz 11 i więcej lat zapraszamy cię serdecznie. Kontakt z liderem grupy to: GG 6161397 lub po prostu zapytaj księdza czy kogoś z nas po Mszy św., w której uczestniczyliśmy. Atmosfera jest przyjazna i ludzie tak samo.

OGŁOSZENIA

Potrzebujemy pilnie skrzypaczki lub skrzypka. Jeśli mieszkasz w pobliżu i chcesz się zaangażować skontaktuj się z nami. Jeśli potrafisz grać na flecie- skontaktuj się z nami. Jeśli potrafisz śpiewać, jeśli chcesz śpiewać Bogu- skontaktuj się z nami.

Pieśni

Naszym absolutnym hiciorem jest pieśń pt. "Rozpięty", uwiodła ona już nie jedną duszyczkę, następną pieśnią jest pieśń pt." Przyjaciel" , która uwiodła duszę ks. Kazimierza oraz następną pt." Chlebie Najcichszy", która uwiodła duszczyczkę naszej solistki Natalii. Te pieśni znajdziecie poniżej.

Przyjaciela mam, co pociesza mnie
Gdy o Jego ramię oprę się
W Nim nadzieję mam, uleciał strach.
On najbliżej jest, zawsze troszczy się.

Ref. Królów Król, z nami Bóg (x 2)
Jezus Jezus. (x2)

Rozpięty na ramionach,
Jak sokół na niebie.
Chrystusie, Synu Boga,
Spójrz proszę na ziemię.

Na ruchliwe ulice,
Zabieganych ludzi.
Gdy dzień się już kończy,
ranek się budzi.
Uśmiechnij się przyjaźnie
Z wysokiego krzyża.
Do ciężko pracujących,
Cierpiących na krzyżach.
Których głód poniża.

Pociesz zrozpaczonych,
Zrozum głodujących.
Modlących wysłuchaj.
Wybacz umierającym.
Spójrz cierpienia sokole.
Na wszechświat, na Ziemię.
Na cichy ciemny Kościół,
Dziecko wzywające Ciebie.

A gdy będziesz nas sądził,
Boskie Miłosierdzie.
Prosimy - Twoje dzieci,
Nie sądź na miarę Siebie.

Chlebie najcichszy.
Otul mnie swym milczeniem
Ukryj mnie w swojej bieli,
Wchłoń moją ciemność.