Kronika > 2012 r.

Maj 2012 r.

27 maja 2012
r. dzieci z klas III podczas Mszy św. o godz. 10.30 przeżywały Komunię Świętą rocznicową.

W sobotę 26 maja przeżywaliśmy uroczystość 10 - lecia Szkoły Podstawowej Nr 52 im. Marii Konopnickiej w Lublinie. Z tej okazji o godz. 11.00 w naszym kościele sprawowana była Msza św z udziałem dzieci z kl. II w strojach komunijnych.

W niedzielę 20 maja 2012 r. o godzinie 10.30 odbyła się Uroczysta Msza św. z okazji I Komunii Świętej dzieci z kl. II.

Fotografie: Krzysztof Karpiuk

13 maja 2012 r. p
o Mszy św. o godz. 12.00 uczniowie z kl. IV b pod kierunkiem p. Mirosławy Bąk przedstawili montaż słowno – muzyczny o Janie Pawle II "Nie lękajcie się". Oprawę muzyczną wykonał chór szkolny pod kierunkiem Anny Wąsak.

******************************************************************************************************************************
Ks. Proboszcz dziękuje swojemu  koledze z roku studiów seminaryjnych, Ks. Arcybiskupowi Mieczysławowi Mokrzyckiemu, byłemu sekretarzowi bł. Jana Pawła II i Benedykta XVI a obecnie Metropolicie Lwowskiemu za słowa życzeń jakie otrzymał od Niego z racji Jubileuszu 25- lecia kapłaństwa.

13 grudnia 1986 r. nasz Proboszcz, Ks. Kanonik Jan Bielak wraz z kolegami z roku studiów przyjął święcenia kapłańskie. Święceń udzielił Ks. Arcybiskup Bolesław Pylak.

13 grudnia 2011 r. w Archikatedrze Lubelskiej sprawowana była Msza św. dziękczynna z okazji 25 rocznicy święceń kapłańskich.
Przewodniczył jej Ks. Arcybiskup Stanisław Budzik.

W niedzielę 6 maja 2012 r.  w naszej parafii odbyła się Uroczystość Jubileuszu 25- lecia kapłaństwa Ks. Proboszcza Jana Bielaka, która była połączona z Mszą św. dziękczynną o godz. 18.00 z udziałem kolegów z roku święceń. Mszy św. przewodniczył Ks. Biskup Mieczysław Cisło.

W imieniu Ks. Biskupa Jana Sobiło i ks. Tomasza Nadbereżnego - misjonarzy z Zaporoża na Wschodniej Ukrainie, którzy gościli u nas w ubiegłą niedzielę 6 maja 2012 r. przekazujemy serdeczne Bóg zapłać za modlitwy w ich intencji i za złożone ofiary jako dar serc dla Kościoła na Wschodzie.
Podziękowanie od Ks. Biskupa Jana Sobiło i ks. Tomasza Nadbereżnego.