Kronika > 2016 r.

26-31 lipiec...w tych dniach Kraków zgromadził miliony młodych ludzi różnych języków, narodowości i kultur po to, aby wraz z samym Ojcem Świętym świadczyć wzajemnie o miłosierdziu Pana. Był to czas, który pomimo zmęczenia fizycznego spowodowanego ciągłymi podróżami pociągiem i pieszymi pielgrzymkami po Krakowie wniósł wiele dobrego...spotkanie z Ojcem Świętym, wspólne tańce i śpiewy z innymi pielgrzymami, muśnięcie tylu kultur i języków nie zapominając o przeżyciach duchowych.
Razem z Papieżem Franciszkiem mogliśmy uczestniczyć w uroczystej Mszy Świętej, w piątek odbyła się Droga Krzyżowa, w przeżyciu której pomogły nam aranżacje przygotowane do każdej stacji. Ogromnym przeżyciem było również całonocne czuwanie z papieżem na Campusie Misericordiae tam również nie zabrakło śpiewów i tańców jak i również chwili refleksji i zadumy podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.
Podczas czuwania wysłuchaliśmy świadectw młodych osób z różnych krańców świata. Różniło ich wiele, ale wszyscy jednym głosem świadczyli o tym, że "BŁOGOSŁAWIENI MIŁOSIERNI, ALBOWIEM ONI MIŁOSIERDZIA DOSTĄPIĄ"
Z dnia na dzień gromadziliśmy wspomnienia, które na zawsze zostaną w naszej pamięci.  Często będziemy do nich wracać z uśmiechem na twarzy. Do domu wracaliśmy wyczerpani, ale zadowoleni i wzmocnieni nową siłą do czynienia dobra
~Agata Gąsior

ŚDM LUBLIN ARENA 2016 R.